Grant

Grant

Grant

Grant

Grant

Grant

 

Witamy Państwa serdecznie, zapraszając jednocześnie do odwiedzenia strony internetowej
kaliskiego Domu Pomocy Społecznej.

Pragniemy przedstawić Państwu naszą placówkę oraz zapoznać z zakresem świadczonych w niej usług.
Dom Pomocy Społecznej w Kaliszu, usytuowany jest w zacisznym miejscu najstarszego i niezwykle urokliwego miasta w Polsce, przy ulicy Winiarskiej 26.

Jest placówką przeznaczoną dla stu osiemdziesięciu przewlekle somatycznie chorych mieszkańców, których średnia wieku przekracza osiemdziesiąt lat. Na  chwilę obecną wszystkie miejsca w naszym Domu są zajęte. W kolejce oczekuje około 25 osób a lista chętnych ciągle rośnie.
Praca w Domu Pomocy Społecznej wymaga z jednej strony wielkiego serca i życzliwości ale również fachowej, wiedzy
i umiejętności, zarówno psychologiczno-pedagogicznych jak i medycznych, rehabilitacyjnych i terapeutycznych.

Stawiamy więc na dobre, merytoryczne przygotowanie kadry, predyspozycje osobowościowe polegające na  życzliwym nastawieniu i otwartości na potrzeby drugiego człowieka, umiejętność komunikowania się, wrażliwość, wysoka kulturę osobistą ale nade wszystko umiejętność empatii.
Uważamy, że jesień życia nie musi byś szara i ponura, może być słoneczna i pełna barw. Musimy tylko pokazać naszym mieszkańcom dobre,  radosne strony życia, umiejętnie wspierać ich duchowo, zadbać o pozytywny rozwój osobowości, a także zachęcić do udziału w spektaklach teatralnych, koncertach, wystawach, sesjach naukowych, wykładach, zajęciach arteterapeutycznych, muzykoterapii czy cyklicznie organizowanych zabawach integracyjnych.
Bo człowiek jest po to żeby się radować.....bez względu na wiek czy przeżycia.

Każdego dnia staramy się więc służyć naszym mieszkańcom profesjonalną pomocą, tworząc programy indywidualnego wsparcia, ale także ciepłą, serdeczną, rodzinną atmosferę. Jesteśmy Domem otwartym na współpracę ze szkołami, uczelniami wyższymi, fundacjami, stowarzyszeniami, czynnie uczestniczymy w życiu miasta, biorąc udział w wystawach, imprezach czy wykładach naukowych.

Dla tych, którzy nie mogą w nich uczestniczyć, wykładowców zapraszamy do nas. Służy temu Akademia Seniora.

Staramy się dostarczać naszym mieszkańcom wiedzy z różnych dziedzin życia , umożliwiać dostęp do wszystkiego co dzieje się w mieście. Napotykamy przy tym wielu życzliwych, serdecznych ludzi, którzy poświęcają swój czas na współpracę z nami. Poszerza się więc grono wolontariuszy, studentów odbywających u nas praktyki czy sponsorów.

Gorąco zapraszamy zatem do wirtualnego spaceru po zakątkach naszego Domu, mając nadzieję , że poszerzycie Państwo grono przyjaciół kaliskiego Domu Pomocy Społecznej.

 

 

                                                                                                                  Z pozdrowieniami

                                                                                                                  

                                                                                             Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu

 

Wszystkich darczyńców, którzy chcieliby nas wspomóc prosimy o wpłatę na konto Miasta Kalisza z dopiskiem w tytule przelewu "DPS w Kaliszu"
30 1020 2212 0000 5302 0384 3067